Our work (phase IV) in media and literature

Głosy ludzi urodzonych w XIX wieku. Udało się je nagrać i zachować – to tytuł audycji radiowej na falach TOK FM (emisja 1 lutego 2018 r.), w której dr Jacek Jackowski opowiedział o pracach prowadzonych w ramach projektu „Polska muzyka tradycyjna – dziedzictwo fonograficzne. Stan aktualny, zachowanie, udostępnianie.” Audycja dostępna jest w internecie.

21 lutego 2018 w audycja “ FolkOff” Maciej Szajkowski gościł jacka Jackowskiego,. który opowiedział o działaniach w ramach projektu Polska muzyka tradycyjna – dziedzictwo fonograficzne.

30 kwietnia 2018 r. w Magazynie „Źródła” Jacek Jackowski i Mariusz Pucia opowiedzieli o pracach nad płytą Polskie pieśni ludowe na Śląsku Opolskim przez Paula Schmidta w 1913 r. na fonograf zebrane.

O innej płycie, tym razem o Melodiach stamtąd  również w „Źródłach” opowiedzieli dr Arleta Wysocka-Nawrocka, Anna Gałczyńska oraz dr Jacek Jackowski  8 maja 2018 r.

Wizyta w PR, Magdalena Tejchma, dr Jacek Jackowski, dr Katarzyna Janczewska-Sołomko

18 października 2018 r. w Magazynie Kultury Ludowej „Źródła” PR 2, Agnieszka Kostrzewa i Jacek Jackowski opowiedzieli o  odnalezieniu przedwojennych wałków fonograficznych z nagraniami Bonifacego Zielonki z Kujaw i ich digitalizacji w ramach projektu Polska muzyka tradycyjna – dziedzictwo fonograficzne.

O odnalezionych nagraniach Bonifacego Zielonki usłyszymy również na antenie radia PIK.

Zachęcamy także do lektury artykułów on-line:

Polecamy także lekturę artykułów:

Kinga Wojciechowska, Odnalezione cztery wałki fonograficzne, „Presto” 2018, nr 22

Zobacz stronę z numerem PRESTO

Jacek Jackowski: Projekt „Polska muzyka tradycyjna – dziedzictwo fonograficzne”, „Bibliotekarz” 2019, nr 1 Warszawa: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, s. 4-9.